Ubezpieczenia w dobie pandemii

Ubezpieczenia w dobie pandemii

Czas pandemii skłonił nas do tego, aby jeszcze bardziej dbać o siebie i o swoją przyszłość. Dlatego też nie spadło zainteresowanie polisami ubezpieczeniowymi, a wręcz przeciwnie – coraz więcej osób zgłasza chęć nabycia ubezpieczenia na wypadek śmierci, niezdolności do pracy czy dla własnego dziecka.

Większa świadomość społeczna

Dotychczas wiele osób żyło w przeświadczeniu, że większość tragicznych zdarzeń czy sytuacji, w których potrzebne są im dodatkowe środki, dzieje się obok nas. Tymczasem pandemia pokazała nam, że zarówno choroba, niezdolność do pracy bądź inne zdarzenia losowe mogą dotknąć każdego. Zaczęliśmy większą uwagę przykładać do dbania o własne zdrowie, a także zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Jest to bardzo dobry znak – dotychczas ubezpieczenia były niejako owiane złą sławą, a ubezpieczycieli często przedstawiało się jako wyłudzaczy. Tymczasem w dobie pandemii wiele osób skorzystało z polisy na wypadek zachorowania – wiele ubezpieczalni wypłaca ubezpieczonym środki w przypadku konieczności pokrycia kosztów leczenia koronawirusa.

Jak nabyć polisę w dobie pandemii?

Problematyczne może wydawać się wykupienie polisy w czasach pandemii. Tymczasem nie ma nic prostszego, gdyż agenci ubezpieczeniowi chętnie współpracują z klientami online. Istnieje możliwość umówienia rozmowy telefonicznej, wymiany maili bądź rozmowy wideo przez komunikator internetowy. Nawet ci, którzy cenią sobie tradycyjną formę kontaktu, przywykli już do załatwiania wielu spraw przez internet. Agent ubezpieczeniowy przede wszystkim wysłucha potrzeb klienta oraz jego wymagań odnośnie idealnej polisy. Następnie wyszuka najlepsze rozwiązanie i zaprezentuje je klientowi. Na koniec pozostaje tylko dopełnić formalności, z czym także nie ma większego problemu w wersji online. Obecnie dysponujemy bowiem rozwiązaniami, które pozwolą nam w bezpieczny sposób przesyłać dokumentację. Oczywiście wielu agentów przyjmuje także klientów osobiście, jednak o wiele bezpieczniej jest umówić się na spotkanie przez internet. Obsługa osób ubezpieczonych również może odbywać się bez konieczności wychodzenia z domu, gdy zachodzi konieczność wypłaty odszkodowania.

Dobrowolne i przymusowe

Nie warto odkładać decyzji o ubezpieczeniu się na czas po pandemii. Dlaczego? Przede wszystkim im szybciej podpiszemy umowę, tym szybciej zostaniemy objęci ochroną ubezpieczeniową. Jest to szczególnie ważne w kontekście ubezpieczeń zdrowotnych. Możliwość załatwienia procedur bez wychodzenia z domu gwarantuje bezpieczeństwo. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że niektóre ubezpieczenia zwyczajnie musimy przedłużyć bez względu na to, w jakich czasach przyjdzie nam funkcjonować. Mowa tu głównie o ubezpieczeniach OC kierowców, prawników czy lekarzy. Tego typu polisy trzeba wykupić bądź przedłużyć w ustawowym terminie. Jeżeli możemy zakupić obowiązkowe polisy, to samo można zrobić z dobrowolnymi, na które się zdecydujemy. Szczególną popularnością cieszą się teraz polisy na życie, a także ubezpieczenia zdrowotne lub na dożycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *