Ubezpiecz dziecko

Ubezpiecz dziecko

Odkładasz czasem pieniądze na czarną godzinę, aby mieć bezpieczną poduszkę finansową w razie jakichkolwiek niepowodzeń? A co myślisz o tym, żeby zabezpieczyć Twoje dziecko, gwarantując mu przy tym spokojny start w dorosłe życie? Polisy dla najmłodszych cieszą się dużą popularnością, nie posiadają ograniczeń wieku w chwili zawierania umowy – niezależnie, czy Twoja pociecha dopiero co się urodziła, czy kończy piątą klasę szkoły podstawowej jest to sprawa stricte inwidualna. Oczywiście im wcześniej zaczniemy tym większa kwota finalnie będzie wypłacona, ale jest to uzależnione wyłącznie od naszych możliwości finansowych.

 

Rodzaje polis

Jednym z wariantów i jednocześnie najtańszym jest wykupienie polisy rodzinnej z rozszerzeniem na dziecko. Jest to ubezpieczenie terminowe, aczkolwiek dotyczy całej rodziny ubezpieczonego, która jest objęta ochroną. Co ważne każdy członek może mieć inną polisę, przykładowo dla dzieci możemy mieć ochronną z gromadzeniem kapitału na przyszłość, pozostałe osoby mogą mieć wykupiony produkt bez rozszerzeń.

Drugą opcją jest tak zwana polisa posagowa na życie, czyli kapitał zgromadzony dla dorosłego dziecka. Produkt zabezpiecza je finansowo na wypadek śmierci rodziców oraz odkłada pieniądze na przyszłość. Oszczędności wypłacane są najwcześniej po skończeniu osiemnastu lat przez współ- ubezpieczonego.

Polisa, w której ubezpieczone jest tylko i wyłącznie dziecko na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Oferowane jest w szkołach, na rozpoczęciu roku szkolnego, ale można zawrzeć także je indywidualnie. Rodzic ma możliwość wybrać interesujący go pakiet, z dowolnymi rozszerzeniami. Do wyboru mamy zabezpieczenie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku, i uszczerbku na zdrowiu, który był jego następstwem, pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania, śmierci rodzica lub opiekuna i wiele innych.

 

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup ubezpieczenia?

Dla niektórych kluczowe jest dobranie wysokości płaconej składki, w ubezpieczeniach NWW może to być nawet 50 zł płacone na rok, jeśli chcemy korzystniejszą polisę – zwiększamy kwotę, w pozostałych rodzajach polis możemy płacić co miesiąc lub kwartał, wszystko ustalane jest indywidualnie. Analizujemy również ilość i dostęp do placówek medycznych, ofertę badań, możliwość leczenia u interesujących nas specjalistów. Warto porównać ofertę co najmniej kilku ubezpieczycieli, rekomendacje innych osób mogą okazać się bardzo przydatne.

 

Nic nie tracisz, zyskać możesz wiele

Jest to korzystne rozwiązanie, jeśli zwrócimy uwagę na niepewne czasy, w których egzystujemy. Nikt nie wie co będzie za kilka dni, co dopiero za kilka lat? Czy nadal będziemy w świetnej formie, czy nasze dochody będą pozwalały na wsparcie naszych pociech w realizacji ich celów? Warto o tym pamiętać już dziś i wybrać polisę dopasowanych do naszych potrzeb i założeń. Podsumowywując, warto wykupić polisę dla naszego dziecka, chroni ona zdrowie i życie naszej pociechy, a z czasem zapewnia bezpieczny start w przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *